Le Penová nepodpoří žádného kandidáta na prezidenta, vhodí prázdný lístek

Šéfka francouzské krajní pravice Marine Le Penová vhodí ve druhém kole prezidentských voleb do urny prázdný hlasovací lístek. Nepodpoří tak žádného z kandidátů, kterými jsou současná hlava státu Nicolas Sarkozy a socialista François Hollande.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Kandidátka na francouzskou prezidentku Marine Le Penová na mítinku | Zdroj: Reuters

Svým stoupencům ale Le Penová nakonec nedoporučila, jak mají hlasovat. Nepotvrdilo se tak očekávání, že svým voličům řekne, aby v druhém kole nevolili vůbec. To by byla špatná zpráva pro Nicolase Sarkozyho, který počítá právě s hlasy Francouzů, kteří v prvním kole volili šéfku Národní fronty.

Marine Le Penová získala v prvním kole prezidentských voleb hlasy 6,5 milionu voličů, tedy 18 procent hlasů. Její příznivci tak mohou výrazně ovlivnit druhé kolo volby, které se uskuteční v neděli.

Poslední předvolební průzkumy předpovídají vítězství kandidáta Socialistické strany Françoise Hollanda. Průměrně mu průzkumy přisuzují 54 procent hlasů, dosavadnímu prezidentovi Sarkozymu 46 procent.

Martina Hanáčková, Mirko Kašpar Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme