Legendární vlakový lupič byl v Británii zatčen

Nejslavnější britský zločinec - účastník velké vlakové loupeže z roku 1963 - Ronnie Biggs se po téměř 40 letech strávených na úteku dobrovolně vrátil do Británie. Dnes ráno přistál na vojenském letišti nedaleko Londýna a byl okamžitě zatčen.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Jak hlásí spolupracovník ČRo 1 - Radiožurnálu Milan Kocourek, Biggs po třicetiletém pobytu v Brazílii přiletěl do Británie spolu se svým synem Michaelem zvláštním letadlem, které najala redakce bulvárního deníku The Sun. Ihned po přistání jednasedmdesátiletého lupiče, který je vážně nemocný, zatkli detektivové a převezli ho k lékařské prohlídce. Ještě dnes má být předveden před soud a očekává se, že bude převezen buď do věznice nebo vězeňské nemocnice.

Zatím není jasné, zda si Ronnie Biggs bude muset odpykat zbytek z třicetiletého trestu, k němuž byl po vlakové loupeži odsouzen. Tehdy strávil 15 měsíců ve vazbě a pak se mu podařilo uprchnout. Biggs a jeho komplicové uloupili v roce 1963 z expresu na lince Glasgow-Londýn 2,6 milionu liber. Tato "loupež století" se stala předlohou pro několik knih a filmů.

Milan Kocourek, Marika Táborská Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme