Při explozi v britském Leicestru zemřeli čtyři lidé. Policisté evakuovali šedesát domů

Pondělní exploze a následný požár v britském Leicesteru si vyžádaly čtyři mrtvé. Čtyři další lidé zůstávají v nemocnici, zranění jednoho z nich jsou vážná. Informovala o tom BBC s odkazem na policii. Policisté preventivně evakuovali asi 60 domů a uzavřeli ulice v okolí incidentu. Záchranné práce na místě pokračují.

Leicester Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Při explozi v britském Leicestru zemřeli čtyři lidé. Policisté evakuovali šedesátku domů | Foto: Darren Staples | Zdroj: Reuters

Z domu s obchodem v britském Leicesteru se v pondělí ozval výbuch, poté budovu pohltily plameny. A okolí zahalil podle svědků hustý dým. Nic podle policie nenasvědčuje tomu, že by událost měla nějakou spojitost s terorismem.

„V tuto chvíli nic nenasvědčuje tomu, že by to souviselo s terorismem," citovala BBC mluvčího policie. Podle britského bulvárního listu The Sun šlo o únik plynu, úřady ale tuto verzi nepotvrdily.

BBC v pondělí brzy ráno informovala, že hasiči společně s policií a zdravotníky pokračují v prohledávání sutin. Server deníku Daily Mirror napsal, že evakuovat se museli obyvatelé z 60 okolních domů.

Policie v pondělí ohlásila mimořádnou událost poté, co po 19.00 místního času, tedy 20.00 našeho času, dostala hlášení o výbuchu v leicesterské ulici Hinckley Road.

Zasaženou oblast tvoří obytné domy a malé obchody včetně smíšeného zboží, kebab restaurace a polského obchodu s potravinami. Podle policie bylo poškozeno i několik domů v blízkosti požáru.

Část Hinckley Road a také ulice Carlisle Street proto úřady uzavřeny a vyzvaly obyvatele, aby se oblasti vyhýbali. Do mnoha budov byly přerušeny dodávky elektřiny. S požárem bojovalo nejméně šest hasičských vozů.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme