Lékař Michaela Jacksona půjde na čtyři roky do vězení

Lékař Conrad Murray půjde do vězení. 7. listopadu ho porota uznala vinným z neúmyslného zabití zpěváka Michaela Jacksona. Snaha jeho obhájců dopracovat se podmíněného trestu nevyšla. Soud v Los Angeles Murrayovi udělil nejvyšší možný trest - čtyři roky za mřížemi.

Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Lékař Conrad Murray u soudu

Lékař Conrad Murray u soudu | Zdroj: Reuters

Soudce řekl, že Conrad Murray nemá nárok na podmínku a že si zaslouží maximální možný trest, kterým jsou právě čtyři roky. Podle soudu Murray hrubě zanedbal péči o Michaela Jacksona tím, že mu podával silné anestetikum propofol bez řádného dohledu.

Přehrát

00:00 / 00:00

Zpravodaj ČRo v USA Vít Pohanka ve večerních Ozvěnách dne

Proti Conradu Murrayovi svědčilo hodně lidí. Murray se snažil hájit tím, že mu Michael Jackson neřekl o některých přípravcích, které užíval. Navíc si prý Jackson údajně vzal sám osudného 25. června 2009 propofol, o čemž lékaři neřekl.

Murray ale zřejmě nestráví za mřížemi víc než polovinu uděleného trestu. Kvůli přeplněnosti kalifornských věznic se totiž v podobných případech trest snižuje na polovinu, lékař navíc může také požádat o domácí vězení.

Michael Jackson byl jednou z nejúspěšnějších osobností populární hudby všech dob. Po celém světě prodal za svého života tři čtvrtě miliardy nahrávek. Ke konci života ho ale pronásledovaly skandály a finanční potíže. Smrt ho zastihla v době, kdy se připravoval na nové turné.

Jackson zemřel 25. června 2009 v Kalifornii. Padesátiletého zpěváka našli v jeho domě v Los Angeles přivolaní záchranáři. Za mrtvého byl prohlášený po převozu do nemocnice. Murray byl osobním lékařem Michaela Jacksona, najatým na jeho žádost. Zpěvákovi blízcí a jeho rodina mu ovšem nedůvěřovali.

Jitka Malá, Vít Pohanka, ak Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme