Lékař Michaela Jacksona si zřejmě odpyká jen polovinu trestu

Lékař Michaela Jacksona dostal 4 roky vězení za zanedbání péče. Doktor Conrad Murray se podle soudu provinil zabitím z nedbalosti. Jenže kvůli pravidlům přetíženého vězeňského systému v Kalifornii nestráví za mřížemi více než dva roky.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Lékaři Michaela Jacksona Conradu Murrayovi (vlevo) hrozí až čtyři roky vězení. | Zdroj: Reuters

Podle nich se trest lidí za podobné neúmyslné zločiny zkracuje o polovinu nebo i více. Zbytek nebo část trestu můžou strávit v domácím vězení.

Mluvčí šerifa v Los Angeles-County, kde si bude Murray opykávat trest, potvrdila, že odsouzený lékař opustí mírné okresní vězení do dvou let.

Přehrát

00:00 / 00:00

Americký zpravodaj ČRo Vít Pohanka vysvětluje rozhodnutí soudce Michaela Pastora

Vyšší trest nemohl soudce Michael Pastor v případu takového druhu udělit, zamítl však žádost obhajoby o podmínku. Doktor Murray podle něj trestuhodně selhal, když Michaelu Jacksonovi podával nadměrné dávky anestetika Propofol a ani u soudu neprojevil, že by si závažnost svého provinění uvědomoval.

Navíc opustil svého pacienta, který mu důvěřoval, prohlásil soudce. Také ho rozhněvalo, že si Murray nahrál na mobil Jacksona, když s ním mluvil v květnu 2009 krátce před smrtí. Zpěvák byl evidentně pod vlivem prášků nebo drog a lékař chtěl evidentně mít pojistku. Podle Pastora je to ale spíše důkaz, jak málo mu na pacientovi záleželo.

Přehrát

00:00 / 00:00

Americký zpravodaj ČRo Vít Pohanka přinesl další podrobnosti o trestu pro Murrayho v Ranním Radiožurnálu

Murray má pozastavenou lékařskou licenci v Kalifornii, rozhodnutí ještě nepadlo v Nevadě a v Texasu. Po takovém procesu je ale lékařská kariéra doktora Murrayho je zřejmě u konce.

Jacksonova rodina chce finanční odškodnění 100 milionů dolarů. Murray takovou částku nemá a je patrné, že už nikdy mít nebude. Pozůstalým jde ale hlavně o to, aby od něho dostali jakékoli peníze, které by chtěl na Jacksonovi vydělat – například vydáním knihy. Pokud jim soud odškodné přidělí, šel by výdělek z knihy Jacksonovým.

Vít Pohanka, Lucie Maňourová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme