Tělo lékaře Halaty zůstává v Číně. Jeho smrt byla náhlá, čeká se na úmrtní list, uvedlo ministerstvo

Tělo lékaře Petra Halaty, který zemřel před odletem delegace prezidenta Zemana z Číny, se stále nachází v Šanghaji. Vyšetřování příčin jeho smrti již proběhlo a bylo uzavřeno s tím, že šlo o úmrtí náhlé, jak řekla serveru iROZHLAS.cz mluvčí ministerstva zahraničí Michaela Lagronová. Ostatky prezidentova lékaře budou převezeny zpět do České republiky po vystavení úmrtního listu.

Praha/Šanghaj Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Prezident Miloš Zeman v Číně | Zdroj: Pražský hrad

„V tuto chvíli se tělo lékaře nachází ještě v Šanghaji s tím, že samozřejmě probíhalo vyšetřování. To bylo uzavřeno s tím, že šlo o náhlé úmrtí,“ popsala mluvčí ministerstva zahraničí Michaela Lagronová pro iROZHLAS.cz.

Při Zemanově pobytu v Číně zemřel člen delegace, lékař Halata. Našli ho v hotelovém pokoji

Číst článek

„Teď se bude čekat na vystavení úmrtního listu a teprve potom bude možné tělo přepravit zpátky do České republiky,“ dodala Lagronová.

Šestašedesátiletý lékař, který se specializoval na interní a cestovní medicínu, byl nalezen ve svém hotelovém pokoji před odletem ze třídenní cesty prezidenta Zemana po Číně. Že v delegaci chybí, se zjistilo až na palubě vládního speciálu. Po zhruba dvacetiminutovém čekání letadlo následně Šanghaj opustilo.

„Pan doktor dlouhodobě patřil do skupiny lékařů, kteří zabezpečují po zdravotní stránce zahraniční cesty vrcholných představitelů. Měl s tím široké zkušenosti, nebyl v této oblasti žádným nováčkem,“ řekl Halatův nadřízený Petr Chmátal, ředitel vojenského Ústavu leteckého zdravotnictví.

Pro iROZHLAS.cz se poté Chmátal vyjádřil v tom smyslu, že byl Halata zdráv a neléčil se s žádnou nemocí. „Byla to náhlá smrt, kterou nikdo nepředpokládal,“ řekl v pátek. Jeho slova potvrdila pro provedeném vyšetření lékařovy smrti i mluvčí Lagronová.

jgr, pak Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme