BASKETBAL: Srbsko - Česko právě teď živě

U Libye se patrně potopila loď se sto lidmi na palubě, informují Lékaři bez hranic

U libyjského pobřeží se zřejmě potopila loď s uprchlíky. Oznámila to organizace Lékaři bez hranic, podle které se patrně utopilo přes 100 lidí. „Máme všechny důvody obávat se nejhoršího – totiž že bylo zmařeno 100 životů; nikdy se to nebude vědět jistě,“ uvedla organizace na svém twitterovém účtu. Libyjská pobřežní stráž případ zatím nekomentovala.

Tripols (Libye) Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Odklízení vyplavených těl utonulých uprchlíků | Zdroj: Reuters

V neděli pobřežní stráž oznámila, že severně od Tripolisu při dvou oddělených operacích zachránila 335 běženců a z vody vytáhla jednoho mrtvého. Jedna z lodí vezla 57 uprchlíků z Etiopie a Egypta. Bylo mezi nimi 17 žen a devět dětí.

V druhém případě byly na moři dva gumové čluny s 278 lidmi ze Súdánu, Čadu, Egypta, Nigérie, Beninu a Eritreje.

Z Libye se směrem k evropským břehům vydávají tisíce lidí, ale meziročně počet migrantů zachycených na této trase výrazně klesl.

Od ledna do července se centrálním Středomořím do Evropské unie dostalo 4890 přistěhovalců, tedy přibližně čtvrtina ve srovnání se stejným obdobím v roce 2018, uvedla Evropská agentura pro pohraniční a pobřežní stráž (Frontex).

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme