Lékaři stále nevědí, jaká nemoc sužuje slovenského prezidenta

Zdravotní stav slovenského prezidenta Rudolfa Schustera, který se od úterý léčí ve vídeňské Všeobecné nemocnici, se nadále stabilizuje. Jak uvádí zpravodajka Radiožurnálu v Rakousku Marie Woodhamsová, lékaři dosud neobjevili žádné důkazy svědčící o jeho případné otravě.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Rudolf Schuster | Foto: Samuel Kubáni

Všechny laboratorní, rentgenové i další testy vyhodnocují nejen ve vídeňské nemocnici AKH, ale také odborníci z innsbrucké univerzitní kliniky. Jejich pomoc však podle profesora Hasibedera, šéfa oboru intenzivní medicíny, slovenský prezident potřebovat nebude. Ve vídeňské nemocnici ho ošetřuje odborný tým v čele s profesorem Graningerem, kterého rakouský prezident Thomas Klestil označuje za osobního zachránce při svém těžkém onemocnění před šesti lety.

Protože vyhodnocování výsledků testů pokračuje pomaleji, než lékaři předpokládali, není stále přesně známo, jakou chorobou Rudolf Schuster trpí. První výsledky lékařských testů údajně signalizují zánět jater.

Schuster, terého trápily vysoké horečky, byl po několika dnech hospitalizace v bratislavské vojenské nemocnici převezen do Rakouska v úterý. Ve vídeňské Všeobecné nemocnici se na vlastní žádost podrobuje dalším vyšetřením.

Marie Woodhamsová, Marika Táborská Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme