Leninovo mauzoleum terčem debaty

V Rusku se znovu stala předmětem diskusí budoucnost mauzolea na Rudém náměstí v Moskvě. Jak uvádí náš zpravodaj Petr Voldán, střetávají se pozice přívrženců i odpůrců myšlenky pohřbít tělo Lenina na jiném místě. Na výroky akademika Ilji Zbarského bývalého člena týmu, který se podílí na zachování Leninova těla, o tom, že další udržování balzamovaného těla v mauzoleu uprostřed Moskvy už není vhodné ani z morálního ani z vědeckého hlediska, reagují Leninovi příznivci.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Rudé náměstí | Foto: All-moscow.ru
Přehrát

00:00 / 00:00

Petr Voldán o diskuzi o mauzoleu

Šéf Společnosti za zachování mauzolea Alexej Abramov například dnes kritizoval akademika Zbarského, který podle něj nemá právo mařit práci nového pokolení vědců pracujících v mauzoleu. Jeden z nich profesor Jurij Denisov Nikolskij tvrdí, že balzamované tělo je v tak dobrém stavu, že může být v mauzoleu dalších nejméně sto let. Diskuze se opět rozvinula v souvislosti s uzavřením objektu kvůli preventivní údržbě Leninova balzamovaného těla.

Markéta Kaclová, Petr Voldán Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme