Leonid Kučma se vrátil na Ukrajinu

Bývalý ukrajinský prezident Leonid Kučma odletěl z České republiky. Zkrátil si svůj léčebný pobyt v Karlových Varech, aby vyšetřovatelům mohl objasnit události kolem vraždy opozičního novináře Heorhije Gongadzeho před pěti lety.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Leonid Kučma | Foto: Valerii Soloviov

Tato záležitost se do centra pozornosti znovu dostala po včerejší smrti bývalého ukrajinského ministra vnitra Jurije Kravčenka. Ten byl nalezen zastřelený ve svém domě na venkově krátce předtím, než měl v případě Gongadzeho vraždy svědčit.

Jurij Kravčenko byl nalezen mrtvý ve svém domě na venkově. Podle neoficiálních zpráv zjevně spáchal sebevraždu. Opozice vinila Kravčenka z podílu na vraždě šéfredaktora internetového deníku Heorhije Gongadzeho. Generální prokurátor Svjatoslav Pyskun ve středu oznámil, že prokuratura již ví, kdo si vraždu objednal. Konkrétní jméno ale tají.

Známa je podle něj také totožnost čtyř údajných vrahů. Jsou prý mezi nimi dva plukovníci, policejní důstojník a bývalý vysoký představitel ministerstva vnitra, jenž je nyní na útěku.

Martin Drtina Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme