Třináctiletá španělská princezna poprvé promluvila na veřejnosti. Přečetla první článek ústavy

Dědička španělského trůnu, třináctiletá princezna Leonor, ve čtvrtek v Madridu poprvé promluvila na veřejnosti. Při oficiální události u příležitosti 40. výročí španělské ústavy přečetla první z jejích článků. Jejímu otci, králi Felipemu VI., bylo při jeho prvním veřejném projevu rovněž 13 let, uvedla agentura AP.

Madrid Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

„Článek jedna. Zaprvé. Španělsko se zřizuje jako sociální demokratický stát podléhající právním normám, který se zasazuje o nejvyšší hodnoty právního řádu, svobody, spravedlnosti, rovnosti a politického pluralismu,“ četla třináctiletá princezna.

„Zadruhé, suverenita je svěřena španělskému lidu, ze kterého pochází moc státu. Zatřetí. Politická forma španělského státu je parlamentní monarchie,“ uzavřela Leonor.

Princezna Leonor je nejstarší dcerou Felipeho VI. a jeho manželky Letizie, má mladší sestru Sofii. Třináct let jí bylo právě ve středu.

Při ceremoniálu v Cervantesově institutu ve španělské metropoli četl ze španělské ústavy, schválené španělským parlamentem 31. října 1978, také král Felipe VI.

och, ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme