Lesní požár na severu Kalifornie je druhý největší v dějinách státu. Dosud zničil na 400 budov

Rozsáhlý lesní požár, který už několik dní zuří na severu Kalifornie, je druhý největší, jaký tento americký stát kdy zaznamenal. S odkazem na místní úřady to uvedla agentura Reuters.

Los Angeles Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Větší byl v dějinách Kalifornie pouze loňský srpnový lesní požár, který sežehl území o rozloze asi 4047 kilometrů čtverečních | Zdroj: Reuters Connect

Požár označovaný jako Dixie Fire, podle silnice, kde vznikl, k 9.00 místního času (18.00 středoevropského letního času) sežehl 1876 kilometrů čtverečních. To je víc než rozloha texaského města Houston. Uhasit se jej podle místních hasičů podařilo zatím jen z 21 procent, popsala Reuters.

Severozápad USA za pokračujících požárů čekají další vedra. Už by ale neměla přinést nové rekordy

Číst článek

Větší byl v dějinách Kalifornie pouze loňský srpnový lesní požár, který sežehl území o rozloze asi 4047 kilometrů čtverečních.

V souvislosti s nejnovějším požárem, který vedl k evakuaci tisíců lidí, nebyla hlášena žádná úmrtí. V sobotu odpoledne policie v okrese Plumas pohřešovala pět lidí, dva se podle Reuters později našli v bezpečí.

Požár podle úřadů nyní ohrožuje skoro 14 000 budov. Zatím jich zničil na 400, včetně prakticky celého centra městečka Greenville. To leží asi 260 kilometrů severně od Sacramenta a bylo založeno v dobách kalifornské zlaté horečky.

Příčina požáru se vyšetřuje. Největší místní poskytovatel elektřiny společnost Pacific Gas & Electric připustila, že mohl vzniknout po pádu stromu na elektrické vedení.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme