‚Kdo zůstane, činí na vlastní nebezpečí.‘ Kanadské úřady nařídily evakuaci města kvůli lesním požárům

Úřady v Kanadě v noci na sobotu nechaly evakuovat město Hay River kvůli postupu lesních požárů. Městu totiž hrozí, že ho zachvátí plameny. Správa kanadského regionu Severozápadní teritoria nařídila odchod všem obyvatelům včetně zaměstnanců ve službách nezbytných pro provoz města, napsala agentura Reuters. Kanada v uplynulých měsících zažívá nejhorší požáry za poslední desetiletí.

Ottawa Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Následky rozsáhlých lesních požárů v Kanadě

Následky rozsáhlých lesních požárů v Kanadě | Zdroj: Reuters

Požár v okolí města se začal šířit kvůli silnému větru. „Pohybuje se neuvěřitelně rychle,“ uvedl mluvčí hasičů v Severozápadních teritoriích Mike Westwick. Hasiči s technikou tak museli ustoupit do „bezpečného místa“.

Úřady nařídily evakuaci města a obyvatelé dostali instrukce, aby se shromáždili v areálu letiště. „Každý, kdo zůstane v Hay River, tak činí na své vlastní nebezpečí,“ uvedla správa regionu s tím, že ve městě nebudou zaručeny služby záchranářů. Podle hasičů je vysoké riziko, že se oheň dostane do města.

Lesní požáry v Kanadě si vyžádaly v uplynulém týdnu evakuaci zhruba 50 000 lidí. Celkový počet evakuovaných za poslední týdny přesáhl 200 000.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme