Pyžamo zdarma a vlastní postel. Singapurské aerolinky mají za sebou nejdelší přímý let

V americkém Newarku přistálo letadlo na nejdelší světové pravidelné lince bez mezipřistání. Letiště ve státě New Jersey spojilo se Singapurem. Let dlouhý víc než 15 tisíc kilometrů trval 19 hodin. Singapore Airlines si tak převzaly pomyslnou korunu aerolinky s nejdelším letem.

Newark Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Speciálně upravený Airbus A350 singapurských aerolinek přistál v 11.14 našeho času. Přestože do tohoto typu letadla se běžně vejde přes tři sta pasažérů, na takto dlouhém letu jich je jen 161. Sedadla, která jsou jen v business class a první třídě, jsou širší než na obvyklých letech, aby v nich pasažéři mohli vydržet celých dlouhých 19 hodin. Cestující v business class mají dokonce vlastní postel.

Ze Singapuru do New Yorku na jednu nádrž. Nejdelší komerční let bez mezipřistání trvá 19 hodin

Číst článek

Kabina letadla by podle informací aerolinek měla být výrazně tišší, než u jiných letů. Podle novináře CNN Richarda Questa je letadlo neobvykle prostorné, vzduch je vlhký a má o něco nižší tlak.

Pasažéři mají možnost se sami občerstvovat a dopřát si ve vybraném koutku sušenky a sýr. Cestující také na noc dostanou pyžamo, které bylo podle Questa slušivé, ale nebylo moc pohodlné. V nabídce mají pasažéři na výběr ze stovek filmů. Nevýhodu mají kuřáci, ani na tomto letu jako na žádném jiném se nesmí kouřit.

Mezi Newarkem a Singapurem létaly aerolinky už v roce 2013. Společnost Singapore Airlines se ale rozhodla spojení zrušit. Letadlo tehdy bylo jen pro sto pasažérů v business class a provoz linky se nevyplatil. Teď ale nasadila výkonnější stroje, které mají menší spotřebu paliva. Letadlo navíc unese skoro o polovinu víc cestujících, takže aerolinky předpokládají, že teď už se linka vyplatí.

Až dosud byl nejdelším letem bez mezipřistání spoj společnosti Qatar Airways z novozélandského Aucklandu do hlavního města Kataru Dauhá. Ten trvá 17 hodin 40 minut.

Zdeněk Novák, Jakub Lucký Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme