Let repliky stroje Flyer zhatilo počasí

V americkém státě Severní Karolína si dnes připomínají sté výročí prvního úspěšného letu motorovým letadlem. Hlavní událostí měl být pokus zopakovat historický let s replikou stroje Flyer.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

letadlo bratří Wrightů | Zdroj: ČTK

Jak ale telefonoval přímo z místa zpravodaj Českého rozhlasu Miroslav Konvalina, ukázalo se, že ultralight bratří Wrightů ještě nebyl do každého počasí.

Entuziasté připravili vše tak, aby mohli do detailu napodobit let Flyeru 1903, ale zapomněli se dohodnout s matkou přírodou. Stroj poháněný motorem o 12 koních se může vznést jen s pomocí větru.

A ten bohužel nahradil jen silný vítr, takže tisíce diváků v Kill Devills Beach v Severní Karolíně muselo pokus o dvanáctisekundový let na vzdálenost necelých 40 metrů zatím oželet.

Prezident Bush také zklamal přítomné kosmonauty Glenna, Armstronga a Aldrina, když neoznámil očekávanou přípravu nového pilotovaného letu na měsíc, kde Američané nebyli už více než 30 let.

Milan Kopp, Miroslav Konvalina Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme