Letadlo Air France nouzově přistálo v Keni, na palubě byla maketa bomby

Letadlo společnosti Air France mířící z ostrova Mauricius do Paříže muselo nouzově přistát kvůli bombové hrozbě. Jeden z pasažérů v letadle objevil podezřelý balíček a kapitán se rozhodl změnit kurs na letiště v keňské Mombase. Šlo ale o planý poplach. Na palubě stroje bylo 473 lidí, všichni cestující i posádka jsou v pořádku.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Letadlo Air France na trase z Mauricia do Paříže kvůli údajné bombě na palubě nouzově přistálo v keňské Mombase | Zdroj: Reuters

Podezřelé zařízení bylo schované na toaletách. Pasažér, který ho objevil, hned kontaktoval posádku a pilot změnil kurs letu.

Posádka cestující informovala o tom, že se vyskytly technické problémy. Nouzové přistání na letišti v keňské Mombase i následnou evakuaci pasažérů tak neprovázely žádné komplikace ani panika.

Správa letiště pak stroj společnosti Air France odstavila z ranveje a letadlo prohledali experti, kteří balíček odnesli z areálu letiště. Policie také vyslechla několik cestujících.

Šéf aerolinií Frédéric Gagey později uvedl, že šlo jen o maketu výbušniny. „Byl to falešný poplach, nalezený předmět nemohl způsobit explozi. Byla to směs lepenky, papíru a kuchyňského budíku,“ popsal.

Vedení aerolinií je teď v kontaktu s francouzskou prokuraturou, která chce zahájit vyšetřování případu i s úřady na Mauriciu.

Francie je po teroristických útocích v Paříži opatrná. V zemi stále platí výjimečný stav a každé varování před atentátem berou úřady vážně.

Simona Bartošová, Marie Machytková Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme