Letadlo ČSA opět do New Yorku

S více než čtyřhodinovým zpožděním v sobotu odstartovalo z letiště v Praze - Ruzyni letadlo Českých aerolinií do New Yorku. V podvečer odletěl i stroj na lince do kanadského Toronta. Naše aerolinie tak po pětidenní přestávce, způsobené teroristickým útokem na Spojené státy, opět létají do Severní Ameriky. Odbavování cestujících na pražském ruzyňském letišti v sobotu dopoledne doprovázel chaos a situaci museli uklidnit policisté. Komplikace způsobily návaly cestujících ze zrušených letů a velmi přísné bezpečnostní kontroly, které vyžaduje americká strana.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Podle reportérky Radiožurnálu na ruzyňském letišti Andrey Říhové poskytly České aerolinie svým klientům občerstvení, ale nedokázaly jim říct, kdy odletí. Důvodem několikahodinového zdržení byly nejen zdlouhavé bezpečnostní prohlídky, ale také přeplněný vzdušný prostor nad Spojenými státy a nad Atlantikem.

ČSA už ráno vyzvaly cestující na těchto linkách, aby se k odbavení dostavili čtyři hodiny před plánovaným odletem. Z rozhodnutí úřadů Spojených států a Kanady nesmějí mít cestující u sebe nebo na palubě jakékoli elektronické přístroje či zařízení.

Zpřísněné odbavování cestujících na odpolední let od New Yorku začalo přesně v devět hodin ráno. "Nebojíme se, jen jsme znepokojeni", řekl našemu zpravodaji Miroslavu Konvalinovi turista z Floridy ještě před tím, než musel vybalit všechna svá zavazadla. Už od rána je zřejmé, že čekajících pasažérů je více než těch, kteří se do airbusu vejdou. Přednost mají mít Američané s platnou letenkou na dnešní spoj a cestující z úterního letu do New Yorku, který se musel vrátit na ruzyňské letiště. Ti, kteří chtějí dnes odcestovat, musejí v Praze nechat nejen veškeré ostré a nebezpečné předměty, ale také veškerou elektroniku. To je striktní požadavek Američanů. Mimořádné odbavení na lety do USA a Kanady potrvá čtyři hodiny místo obvyklé hodiny a půl.

Na neděli ČSA počítají se dvěma spoji do New Yorku. Oba plánované lety americké úřady v sobotu v podvečer našeho času povolily. Stroje na newyorská letiště JFK a Newark mají podle letového řádu odstartovat v neděli ve 12:35 a 12:40.

Veškeré další informace týkající se provozu Českých aerolinií mohou zájemci získat na speciální telefonní lince 02/ 20 10 43 10.

Miroslav Konvalina, Marika Táborská, Renáta Prátová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme