Rodina chce pokračovat v pátrání po pilotovi Emiliana Saly, Mbappé poslal statisíce

Francouzský fotbalista Kylian Mbappé přispěl na pátrací akci po britském pilotovi Davidu Ibbotsonovi. Pohřešovaný muž 21. ledna řídil stroj, ve kterém letěl z Nantes do Cardiffu argentinský fotbalista Emiliano Sala.

Cardiff Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Kylian Mbappé | Foto: Gonzalo Fuentes | Zdroj: Reuters

Letoun se poblíž ostrova Guernsey zřítil do moře. Tělo Emiliana Saly našel na mořském dně až speciální pátrací tým placený z veřejné sbírky. Poté ale hledání znovu skončilo. Pilotova rodina proto spustila vlastní sbírku.

Tělo ve vraku letadla patřilo Emilianu Salovi, nalezení fotbalisty potvrdila britská policie

Číst článek

Příbuzní britského pilota chtějí na internetu vybrat v přepočtu necelých devět milionů korun, přibližně takovou sumu lidé vybrali na pátrání po mladém argentinském fotbalistovi.

S přehledem největší sumou zatím přispěl francouzský útočník PSG Kylian Mbappé, který na účet poslal 27 tisíc liber, v přepočtu téměř 800 tisíc korun.

Nedávno 20letý fotbalista přispěl podobnou částkou i do původní sbírky na pátrání po Emilianu Salovi. Mistr světa s Francií, celým jménem Kylian Mbappé Lottin peníze poslal jako Ellie Lottin.

Dalších tisíc liber poslal bývalý fotbalový reprezentant a nyní televizní komentátor a expert Gary Lineker. Aktuálně se uživatelé na stránkách gofundme.com složili zhruba na polovinu potřebné částky. Celkově se už zapojilo přes 8 tisíc lidí.

trosky letadla, které David Ibbotson pilotoval | Foto: AAIB | Zdroj: Reuters

elb, vman Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme