VIDEO: Děsivé kymácení ze strany na stranu. Dopravní letadlo kvůli silnému větru nemohlo přistát

Záběry cestujících by si leckdo mohl považovat za kymácející se loď v rozbouřeném moři. Jenže nejde o loď, ale o Airbus A320, který čelil silnému větru. Na ten sice jsou piloti trénovaní, připomíná americký server CNN, zároveň ale musí vědět, kdy přijmout porážku.

Gibraltar Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Video zachycuje let společnosti British Airways z Londýna na Gibraltar. Tam ovšem letadlo nakonec nedosedlo, protože mu v tom zabránil silný vítr. Ten také posléze letadlo rozkymácel ze strany na stranu. Nakonec tak piloti přistáli v jihošpanělské Malaze.

Video původně natočil Richard Whalley. „Pracuji v přístavu, který byl kvůli silnému větru zavřený. Takže jsem byl jenom v kanceláři. Slyšel jsem hlasitý zvuk motorů, tak jsem vykoukl ven a viděl letadlo, jak dělá vtipné manévry,“ řekl Whalley americké CNN.

Aerolinky British Airways se cestujícím omluvily. „Jejich bezpečnost nebyla v žádném případě ohrožena. Bezpečnost našich cestujících a posádky je vždycky bezvýhradní prioritou,“ uvedla společnost v prohlášení.

och Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme