VIDEO: Ruskému bombardéru se rozlomil během přistání trup. Pilot a navigátor nehodu přežili

V Murmanské oblasti na severozápadě Ruska havaroval v úterý při přistání ruský bombardér Tu-22M3. S odkazem na nejmenovaný zdroj v ruských bezpečnostních strukturách to uvedla agentura TASS. Při neštěstí zahynuli dva letci, pilot a navigátor havárii přežili.

VIDEO Moskva Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Letoun se zřítil při návratu z cvičného letu na vojenském letišti v Murmanské oblasti. „Bombardér TU-22M3 havaroval při přistávacím manévru v Oleněgorsku,“ sdělil zdroj agentury. Na palubě nenesl žádné zbraně.

Při srážce vrtulníku s letounem zemřelo v Itálii sedm lidí. K nehodě nejspíš došlo těsně nad zemí

Číst článek

Příčinou nehody mohla být chyba pilota ve zhoršených povětrnostních podmínkách. „Bylo zhoršené počasí a letadlo se dostalo do sněhové bouře. V těchto podmínkách podle všeho nastala chyba techniky pilotáže, která vedla k tvrdému přistání. V jeho důsledku se rozlomil trup letounu a vypukl požár,“ dodal zdroj TASS. 

Strategický nadzvukový bombardér Tu-22M3 vybavený raketami je určen k likvidaci pozemních a námořních cílů. První stroj tohoto typu vzlétl v roce 1977. Posádku tvoří čtyři letci. Ruské letectvo má ve výzbroji více než 100 těchto letounů a část z nich se podílí na vzdušných úderech v Sýrii. Poslední nehoda tohoto typu bombardéru se odehrála v roce 2004 v Novgorodské oblasti, celá posádka tehdy zahynula.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme