Incident na letišti v Moskvě. Letadlo mířící do Prahy sjelo z runwaye

Boeing 737 český aerolinek Smartwings mířící do Prahy sjel na letišti Šeremetěvo v Moskvě z runwaye. Podle serveru AeroNews se nikomu nic nestalo. Radiožurnálu informaci potvrdila mluvčí firmy Travel Service Vladimíra Dufková.

Aktualizováno Moskva (Aktualizováno: 18:46 13. 1. 2019) Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Letadlo společnosti Smartwings v Moskvě sjelo při nedělním startu z runwaye. Let s označením QS1003 mířil do Prahy. Stroj Boeing 737 sjel z dráhy nejspíš při pojíždění ještě před zahájením samotného vzletu. 

Podle mluvčí společnosti Smartwings Vladimíry Dufkové se letadlo dostalo mimo zpevněnou dráhu poté, co byl kapitán nucen přerušit vzlet ve fázi rozjezdu. „Důvodem byl nesymetrický náběh tahu motorů na dráze kontaminované ledem a sněhem, uvedla mluvčí českých aerolinek.

Incident se obešel bez zranění, na palubě bylo 46 lidí, konkrétně 39 cestujících a sedm členů posádky. Všichni cestující i posádka byli z letadla evakuováni a byli přepraveni autobusem k terminálu.

Letiště však muselo krátce uzavřít jednu přistávací dráhu, informovala agentura TASS. Stroj měl zpět na runway vytáhnout traktor. Nyní ho budou muset prohlédnout technici. „Okolnosti události jsou předmětem dalšího šetření,“ dodala Dufková.

Kvůli incidentu na moskevském letišti se zpozdilo zhruba 30 letů. Nyní už je provoz opět plně obnoven.

Letiště Praha pak na svých internetových stránkách uvedlo, že spoj QS1003, který měl v Praze přistát v 15.00 SEČ, byl zrušen. Cestujícím společnost změnila rezervaci letenek na nedělní večer.

Travel Service provozuje pravidelné linky pod obchodní značkou Smartwings. Podobná nehoda, kdy letadlo firmy Travel Service také sjelo z runwaye, se stala před zhruba dvěma lety v bulharském černomořském městě Burgas. Ani tehdy se nikomu nic nestalo. Letoun přilétající z Brna se po přistání při opouštění přistávací dráhy ocitl předním kolem mimo zpevněnou plochu.

ado, ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme