,Hlasitý zvuk, který otřásal zemí.‘ Americké stíhačky pronásledovaly letadlo, způsobily sonický třesk

Americké stíhačky v neděli vzlétly kvůli malému letadlu, které narušilo vzdušný prostor v oblasti Washingtonu D. C. Letoun Cessna Citation se později zřítil ve státě Virginia. Napsala to v neděli agentura Reuters s odvoláním na americké představitele. Stíhačky podle ní nad metropolí při pronásledování letadla způsobily sonický třesk, když překročily rychlost zvuku. Na palubě byli podle agentury čtyři lidé, záchranáři nenašli žádné přeživší.

Aktualizováno Washington (Aktualizováno: 11:13 5. 6. 2023) Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Malý tryskáč Cessna Citation podle Federálního úřadu pro letectví odstartoval ze státu Tennessee a měl namířeno na Long Island východně od New Yorku.

Nad tímto městem se však z neznámých důvodů otočil a zamířil nad Washington, než se kolem 15.30 místního času (21.30 Středoevropského letního času) zřítil ve Virginii u obce Montebello.

Přeletem nad americkou metropolí se letadlo dostalo do blízkosti jedné z nejostřeji střežených částí amerického vzdušného prostoru, uvádí agentura AP. Americké letectvo kvůli incidentu vyslalo do vzduchu nejméně jednu stíhačku F-16. Washingtonem při tom otřásl sonický třesk, tedy hlasitý zvuk, který vzniká při překonání rychlosti zvuku.

Žádní přeživší

Nejmenovaní činitelé řekli agentuře Reuters, že stíhačky nezpůsobily havárii Cessny, která měla na palubě čtyři osoby. K troskám letadla po několika hodinách dorazili záchranáři, nikoho živého ale nenašli, uvedla virginská policie.

Havarované letadlo podle médií patřilo floridské společnosti Encore Motors, jejíž majitel John Rumpel řekl americkému tisku, že v něm letěli jeho dcera a vnučka, její chůva a pilot. Dodal, že se vraceli domů na Long Island po pobytu u něj doma v Severní Karolíně.

Proč letadlo nad Washingtonem nereagovalo na výzvy a proč následně havarovalo, není jasné.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme