Malé letadlo narazilo do elektrického vedení nedaleko Washingtonu. 120 000 lidí bylo bez proudu

Malé letadlo narazilo v neděli večer v americkém státu Maryland do elektrického vedení, které bylo pod napětím. Kvůli této nehodě, při níž letadlo uvázlo v drátech, se bez dodávek proudu octlo asi 120 000 lidí.

Washington (Aktualizováno: 9:27 28. 11. 2022) Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Malé letadlo narazilo v neděli večer v americkém státu Maryland do drátů elektrického vedení, které byly pod napětím

Malé letadlo narazilo v neděli večer v americkém státu Maryland do drátů elektrického vedení, které byly pod napětím | Zdroj: Reuters

Šéf záchranných složek v okrese Montgomery ležícím na severozápad od Washingtonu Scott Goldstein řekl, že v letadle cestovali dva muži, šedesátníci. V zaklíněném letadle strávili téměř sedm hodin, během záchranáři s nimi při záchranných pracích několikrát telefonovali.

Oba muži byli podle Goldsteina převezeni do nemocnice s vážnými zraněními a podchlazením.

Opravářské čety se při práci staraly o to, aby v blízkosti letadla neprocházel elektrický proud. Pomocí plošiny letadlo stabilizovali u sloupu vysokého napětí, pak z něj muže vyprostili a dopravili na zem.

Na jednom z videí zveřejněných na sociálních sítích je vidět, že letadlo vězí v drátech vysokého napětí blízko jednoho ze sloupů. Bylo to ve výšce asi 30 metrů. Vedení zůstalo pod napětím, což znamenalo komplikace pro záchranáře.

Nehoda se stala ve městečku Gaithersburg, které leží asi 30 kilometrů od Washingtonu.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme