Letadlu s novozélandskou premiérkou se za letu otevřely dveře

Problémy ve vzduchu nemají jen čeští ústavní činitelé. Malému stroji, ve kterém letěla novozélandská premiérka, se totiž za letu otevřely dveře. Při nouzovém přistání nikdo neutrpěl vážné zranění, premiérka Helen Clarková se ovšem bolestivě potloukla.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Piper Aztec | Foto: NEPOUŽÍVAT internet

Dvoumotorový Piper Aztec letěl z města Rotorua na Severním ostrově do hlavního města, když se nečekaně ocitl v neohlášené turbulenci. To způsobilo, že se otevřely palubní dveře a nebylo možné je pořádně zavřít.

Ke dveřím se vrhli dva policisté, kteří Clarkovou doprovázeli, a drželi dveře, dokud se letounu nepodařilo přistát na malém letišti asi 50 kilometrů severně od Wellingtonu. Premiérka sice byla na svém sedadle připoutaná, přesto se bolestivě potloukla a nadělala si modřiny na paži. Jiná poranění neutrpěla.

Clarková se stala v roce 1999 první ženou zvolenou do čela vlády Nového Zélandu. Vede menšinovou středolevou vládní koalici. Příští všeobecné volby se mají konat koncem září a v průzkumech veřejného mínění Clarkové Labouristická strana by v nich zatím zvítězila.

Regina Prouzová-Květoňová, Martin Hromádka Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme