Letecká doprava v Itálii je opět ochromena stávkou

V Itálii stávkují letušky a stevardi vlajkové letecké společnosti Alitalia. Ta byla nucena zrušit 59 letů - 26 vnitrostátních a 33 mezinárodních. Stávka potrvá celý den a dotkne se i ruzyňského letiště, kam nepřiletí očekávaný spoj.

Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Boeing 747 Jumbo Jet

Boeing 747 Jumbo Jet | Foto: The Boeing Company

Podle tajemníka odborů letušek a stevardů Paola Maeraze bude Alitalia nakonec nucena zrušit víc letů, než plánovala. Cestující se začali potýkat s prvními obtížemi po desáté hodině dopoledne. Italové si stěžovali, že zelená linka Alitalie, na které měli dostat informace o zrušených letech, byla neustále obsazena, cizinci, že o stávce nic nevěděli.

Letušky a stevardi zahájili čtyřiadvacetihodinovou stávku o půlnoci, ale přerušili ji na tři hodiny v dopolední špičce od 07:00 do 10:00 a odpoledne ji přeruší znovu od 18:00 do 21:00 hodin.

Protestují proti tomu, že společnost Alitalia využívá ve velké míře zaměstnance s dočasnou pracovní smlouvou.

Vědunka Lunardi Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme