Letecká doprava v New Yorku začala v omezené míře fungovat. O letenky je velký zájem

Téměř 6 milionů domácností na severovýchodním pobřeží Spojených států stále zůstává bez elektřiny poté, co oblast v uplynulých dvou dnech zasáhla bouře Sandy. Ničivý živel tam usmrtil přes 50 lidí a způsobil škody přesahující 20 miliard dolarů. V New Yorku začíná v omezené míře fungovat doprava na zemi i ve vzduchu.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Letiště v New Yorku pracují v omezeném režimu. O letenky je velký zájem | Zdroj: Reuters

Už zítra začne na některých linkách jezdit newyorské metro. Dnes odpoledne místního času se také částečně zprovozní vlakové spojení New Yorku s některými předměstími.

Otevřena byla dvě ze tří velkých letišť. Letadla v omezené míře začala vzlétat a přistávat.

Z důvodu přerušení dodávek elektrického proudu musely některé čerpací stanice dočasně zavřít. U těch, co zůstaly otevřené, se tvoří stovky metrů dlouhé kolony.

Přehrát

00:00 / 00:00

Z New Yorku informuje zpravodaj ČRo Vít Pohanka

Dnes se začalo pracovat i na některých úřadech a v soukromých firmách, které ještě včera byly zavřené.

Na Time Square to vypadá jako kdykoli jindy. Neony a velkoplošné obrazovky září, lidé korzují a užívají si už trochu studeného podzimního večera. To ale neznamená, že by někteří z nich neměli docela vážné starosti.

Manželé Andrew a Rebeka se snaží dostat domů do Kentucky. Do New Yorku přiletěli původně na víkend, ale bouře Sandy ho prodloužila. Zdaleka nejsou sami, kdo v New Yorku uvízl. O letenky je obrovský zájem. Pobyt v hotelu Hilton u Time Square se jim značně prodraží.

V nedaleké restauraci si nad sklenicí piva dobíjí mobilní telefon Kelly, která bydlí právě v jedné z potemnělých ulic na jihu Manhattanu.

Přehrát

00:00 / 00:00

O situaci v New Yorku a New Jersey informoval ve Večerním Radiožurnálu spolupracovník Dušan Neumann.

Proud jí přestal fungovat v pondělí, právě ve chvíli, kdy sledovala zpravodajské záběry o stoupající vodě v okolí jejího domu. Od té doby nemá teplou vodu, nemůže se sprchovat a v bytě je zima. Dnes půjde do práce, kde to prý nějak přečká.

Miliony Američanů budou bez elektřiny ještě týden až deset dní. Lidé ale potřebují zprávy o vývoji situace. Média radí používat solární nabíječky do mobilů a mobilní telefon používat spíše ke psaní textových zpráv, než k telefonování.

Americký Červený kříž doporučuje mít baterie a kapesní rádia na baterie, zásobit se pitnou vodou a jídlem v konzervách.

Michaela Vydrová, Karolína Rezková, Jan Bumba Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme