Letecká katastrofa v Moskvě

Den po neštěstí v ukrajinském Lvově došlo k další letecké tragédii! A to na moskevském nákladovém letišti Šeremetěvo-1, kde se při startu zřítilo nákladní letadlo Il-86. Záchranáři nalezli dvě živé členky posádky, ale jejich stav je velmi vážný. Po zbývajících dalších 14 členech posádky se pátrá. Stroj neměl mít na palubě žádné cestující.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

letecké neštěstí v Moskvě | Foto: ČTK/AP

Jiná ruská média mezitím oznámila, že celá posádka zahynula. Na palubě havarovaného stroje prý nebyli žádní cestující, podle agentury Interfax šlo o "technický let" mezi Moskvou a Petrohradem. Podle svědků se stroj zřítil z výšky asi 200 metrů, vzňal se a dopadl poblíž dálnice směřující na sever od Moskvy. Po ní se do ruské metropole vraceli Moskvané desítky aut z víkendu.

Přehrát

00:00 / 00:00

B. Kopčák: Havárie u Šeremetěva

Obří iljušin předtím letěl na lince s pasažéry mezi Soči a Moskvou a v okamžiku kolize se vracel jen s posádkou do Petrohradu, kde má základnu. Podle svědků stroj stoupal velmi prudce, téměř kolmo, jakoby se vymkl kontrole.

Jak hlásí spolupracovník Radiožurnálu Bohdan Kopčák, zpravodaj agentury TASR v Ruské federaci, dopad stroje v terénu mezi letišti Šeremetěvo 1 a 2 doprovázela mohutná exploze a série dalších doprovodných výbuchů. K obloze stoupá mohutný slou dýmu a na místě neštěstí pracují desítky záchranářů. Sirény zároveň ohlašují příjezd dalších sborů.

Obě nalezené stevardky byly převezeny do nemocnice, ale jejich stav lékaři označili za kritický. Posádku tvořili čtyři piloti a 12 členů palubního personálu.

Milan Kopp, Daniela Hornová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme