Úřady na Kamčatce vyhlásily po letecké katastrofě smutek. ‚Prakticky není šance, aby někdo přežil‘

Gubernátor Kamčatky na ruském Dálném východě vyhlásil třídenní smutek kvůli letecké katastrofě dopravního letadla AN-26. Oznámila to ruská média. Stalo se tak poté, co gubernátor Vladimir Solodov připustil, že prakticky není šance, aby nehodu někdo z 28 lidí na palubě letadla přežil.

Moskva Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Leteckou havárii nejspíš nikdo z 28 lidí nepřežil (ilustračn ífoto) | Foto: Rob Schleiffert | Zdroj: Flickr | CC BY-NC 2.0,©

„Na celém území Kamčatského kraje je vyhlášen třídenní smutek. Od 7. do 9. července mají být v celém regionu státní vlajky spuštěny na půl žerdi,“ uvedl gubernátorův úřad. Televizním a rozhlasovým stanicím úřady doporučily zrušit zábavné pořady.

Ruští záchranáři našli trosky letounu, který se ztratil na Kamčatce. Havárii nejspíš nikdo z 28 lidí nepřežil

Číst článek

Rodiny pozůstalých obdrží podle gubernátora více než 3,5 milionu rublů (více než milion korun) – 2,25 milionu rublů dostanou od pojišťovny, po milionu rublů od letecké společnosti a půl milionu přidá kraj.

„Podle informací dostupných k dnešnímu ránu prakticky neexistuje šance najít naživu někoho z těch, kdo byli v letadle,“ řekl Solodov během zasedání krajské vlády.

Letadlo se šesti členy posádky a 22 cestujícími se zřítilo při přistávání u obce Palana na severu Kamčatky.

K chybě pilotů podle jejich kolegů přispělo špatné počasí a složitá konfigurace terénu v okolí letiště, napsal list Kommersant. Trup letadla se našel na pobřeží, další trosky v Ochotském moři. Ruské úřady zahájily vyšetřování příčin leteckého neštěstí.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme