Letecká společnost Qantas vrátí letouny A380 do provozu

V sobotu se mají opět vznést do vzduchu Airbusy A380 australské společnosti Qantas na lince Londýn-Sydney. I když letoun, kterému za letu vybuchl motor, stále zkoumají vyšetřovatelé. Tři týdny po incidentu, už je ale takřka jisté, že za nehodu může olej unikající do motoru, kde se vznítil.

Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Airbus A380

Airbus A380 | Foto: Airbus

Na letadlech, která se vrací do provozu, vyměnil Qantas dva ze čtyř motorů za novější model, který už by tuto konstrukční vadu neměl obsahovat. Airbusy A380 si ale ještě budou muset počkat, než se vydají na trasy, kde motory pracují na plný výkon.

Nehoda má dopad na zisky všech zúčastněných společností - výrobců letadel i motorů. Také aerolinkám klesla hodnota akcií přibližně o 10 procent.

Qantas i Airbus proto chtějí náhradu škody od firmy Rolls Royce, která vše způsobila. Přesnou částku ale stále ještě počítají.

František Bouda, Ondřej Bouda Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme