Letecké neštěstí: možná až 100 obětí

Pilot Boeingu 747-400 singapurských aerolinií, který se dnes zřítil krátce po startu na letišti v Tchaj-peji, vypověděl, že při startu „narazil na startovací dráze do nějakého objektu“. Náměstek tchajwanského premiéra Čang Čun-siung řekl, že neštěstí si možná vyžádalo přes 100 lidských životů. Dosud je nezvěstných 93 lidí.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Podle nejnovějšího sdělení mluvčího singapurských aerolinií v Los Angeles, kam letadlo směřovalo, bylo zraněno 68 ze 179 osob na palubě. Mluvčí tvrdil, že zatím je jisté, že bez zranění vyvázlo 16 lidí, mezi nimiž jsou také tři členové posádky. Jeden člen posádky byl hospitalizován s ostatními zraněnými.

Televize CNN předtím uvedla, že podle místních sdělovacích prostředků si neštěstí vyžádalo nejmíň čtyři oběti, mezi nimiž má být jedna žena.

Letadlo se zřítilo ve 23:18 hodin místního času (16:18 SEČ). Rozlomilo se na tři části a okamžitě po dopadu se vzňalo. Startovalo za velmi nepříznivých povětrnostních podmínek a podle předběžných dohadů mohlo být sraženo na startovací dráhu poryvem větru, který přišel zezadu.

Kvůli špatným povětrnostním podmínkám dnes tchajwanské úřady připravily několik středisek pro eventuální oběti tajfunu, jenž má ostrov zasáhnout ve středu. Byly rovněž zrušeny některé lety, zavřeny školy a na pobřeží vyhlášena pohotovost. Občané byli upozorněni na nebezpečí sesuvů půdy a záplavy. Na tchajpejském letišti velmi silně prší.

Milan Kopp Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme