Letecké neštěstí na jihu Indie nepřežilo 159 lidí

Na jihu Indie se při přistání zřítil Boeing 737-800 společnosti Air India. Při neštěstí zahynulo 159 lidí. Sedm osob přežilo, sanitky je rozvezly do místních nemocnic. Dva ze zraněných jsou ve vážném stavu.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

trosky indického letadla | Zdroj: ČTK

Stroj letící z Dubaje do Mangalúru minul přistávací dráhu, v nedalekém údolí se rozlomil a začal hořet. Všichni cestující byli občané indické národnosti, jen pilot byl Brit srbského původu.

Neštěstí původně přežilo osm lidí. Jedno dítě ale později následkům svých zranění podlehlo. Na palubě celkem bylo 160 cestujících a 6 členů posádky. Do záchranných prací na místě, které komplikuje hustý déšť, se spontánně zapojili také místní vesničané.

Záchranářům se podařilo najít černou skříňku. Tu v následujících dnech experti podrobí důkladné kontrole ve snaze zjistit, co bylo příčinou leteckého neštěstí.

Air India Express je nízkonákladovou divizí státem vlastněných aerolinek Air India. Firma svůj provoz zahájila před pěti lety. Jde o první havárii od jejího vzniku.

Milan Kopp, Lubica Bergmanová, Katka Brezovská, Marika Táborská Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme