Letecké neštěstí v Miláně - 118 mrtvých

Počet obětí srážky dvou letadel na milánském letišti už vystoupil na 118. Letadlo švédské společnosti SAS se 104 pasažéry a šesti členy posádky na palubě se ráno při startu srazilo s německým soukromým letadlem cessna, kterým cestovaly čtyři osoby. Nárazem, ke kterému došlo za vysoké rychlosti, bylo švédské letadlo vrženo na jeden z letištních hangárů a vznítilo se. Všechny osoby na palubě obou letadel přišly o život. Příčinou nehody byla pravděpodobně lidská chyba.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Zemřeli také čtyři zaměstnanci pracující v hangáru a další dva byli vážně zraněni. Podle prvních informací vyšetřovatelé vylučují atentát a považují za jednu z příčin neštěstí hustou mlhu. Zvlášní nóta ministerstva vnitra hovoří o lidské chybě, ale odbory upozorňují rovněž na špatnou funkci radaru, který kontroluje pozici letadel na letišti v situaci mlhy a který mohl neštěstí zabránit.

Vědunka Lunardi, Markéta Kaclová, Martin Hromádka Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme