Letecké neštěstí v Miláně - 118 mrtvých

Počet obětí srážky dvou letadel na milánském letišti už vystoupil na 118. Letadlo švédské společnosti SAS se 104 pasažéry a šesti členy posádky na palubě se ráno při startu srazilo s německým soukromým letadlem cessna, kterým cestovaly čtyři osoby. Nárazem, ke kterému došlo za vysoké rychlosti, bylo švédské letadlo vrženo na jeden z letištních hangárů a vznítilo se. Všechny osoby na palubě obou letadel přišly o život. Příčinou nehody byla pravděpodobně lidská chyba.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Zemřeli také čtyři zaměstnanci pracující v hangáru a další dva byli vážně zraněni. Podle prvních informací vyšetřovatelé vylučují atentát a považují za jednu z příčin neštěstí hustou mlhu. Zvlášní nóta ministerstva vnitra hovoří o lidské chybě, ale odbory upozorňují rovněž na špatnou funkci radaru, který kontroluje pozici letadel na letišti v situaci mlhy a který mohl neštěstí zabránit.

Vědunka Lunardi, Markéta Kaclová, Martin Hromádka Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme