Česko dočasně povolí lety Aeroflotu do země, s Ruskem se na dalším postupu domluví

Česká republika povolí letecké spoje všech ruských aerolinek dočasně do 7. července, Rusko zase do té doby umožní lety Českých aerolinií (ČSA). O provozu od příštího týdne budou obě země dále jednat, uvedlo v úterý ministerstvo dopravy. Česko zrušilo povolení spojům ruského Aeroflotu poté, co Rusko omezilo přelety ČSA přes sibiřskou část ruského území.

Moskva (Aktualizováno: 11:47 2. 7. 2019) Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Letadlo letecké společnosti Aeroflot (ilustrační foto) | Zdroj: Reuters

V důsledku odebraných povolení ruským leteckým společnostem mluvčí Letiště Praha Roman Pacvoň dopoledne ohlásil, že byly zrušeny čtyři zpáteční lety Aeroflotu mezi Prahou a Moskvou. „Situace se může změnit během dne. Žádáme cestující, aby sledovali informace o letu,“ řekl Pacvoň. 

Společnost Aeroflot přijala podle zahraničního zpravodaje Českého rozhlasu Martina Dorazína původní rozhodnutí o zrušení licence s údivem. 

SmartWings zruší 124 letů odlétajících během léta z Ostravy

Číst článek

Mluvčí Aeroflotu podle Interfaxu sdělil, že byla anulována dříve vydaná povolení k úterním letům SU2010/2011, SU2014/2015, SU2016/2017 a SU2018/2019. Povolení zůstalo pro lety SU2012/2013 a SU2024/2025, které převezmou část cestujících zrušených letů. Další pasažéry mají přepravit jiní letečtí dopravci.

Podobnou zprávu nejprve oznámila společnost Ural Airlines. „V souvislosti s rozhodnutím leteckých úřadů České republiky zrušit dříve vydané povolení k letům do Česka, letecká společnost Uralskije avialinii od 2. července 2019 pozastavuje lety do Prahy z Jekatěrinburgu a Žukovského,“ citovala agentura TASS mluvčího společnosti.

Následně však Ural Airlines oznámily, že lety do Prahy jsou obnoveny. „Lety do Česka nám povolily. Linky startují. Létám pouze do Prahy,“ oznámil generální ředitel společnosti Sergej Skuratov.

Interfax také napsal, že letecká společnost Poběda ruší čtvrteční let na lince Moskva-Karlovy Vary. Poběda je součástí skupiny společností patřících pod Aeroflot.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme