‚Tohle je moje první lekce.‘ Australan musel přistát s letadlem poté, co jeho instruktor omdlel

Hned při první lekci kurzu pilotování musel s dvoumístnou Cessnou neplánovaně nouzově přistát Australan May Sylvester. Jeho instruktor totiž během letu upadl do bezvědomí, a kniplu se tak musel chopit jeho nezkušený žák. Sylvester nakonec s pomocí zaměstnance řízení letového provozu bezpečně přistál na malém letišti na předměstí západoaustralského Perthu, informoval v pátek server news.com.au.

Sydney Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

První hodinu leteckého kurzu, na kterou zřejmě nikdy nezapomene, absolvoval Sylvester v sobotu. V pondělí úřady zveřejnily záznam jeho konverzace s řídicí věží letiště Jandakot poté, co jeho instruktor omdlel.

Školil žákyni, když vypověděl motor. Instruktor přistál s letadlem na rušné chorvatské dálnici

Číst článek

„Opírá se o mé rameno, snažím se ho udržet nahoře, ale pořád padá,“ říká účastník kurzu létání na záznamu. „Víte, jak ovládat tohle letadlo?“ zeptal se ho zaměstnanec letiště. Tohle je moje první lekce,“ vysvětlil mu Sylvester a dodal, že to bude i jeho první přistání.

Na letiště Jandakot kvůli dramatické situaci přijeli hasiči i záchranáři, nakonec ale nebyli potřeba. Účastníkovi kurzu létání se navzdory absenci zkušeností podařilo s Cessnou úspěšně přistát — za jásotu přihlížejících, mezi nimiž byli i jeho manželka a tři děti.

Ředitel letecké školy Chuck McElwee australským médiím řekl, že za 30 let praxe nic podobného nezažil. Sylvester podle něj „odvedl naprosto výjimečnou práci“.

Instruktor, který během výuky upadl do bezvědomí, je ve stabilizovaném stavu, doplnil McElwee.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme