Letecký provoz nad Francií stále komplikuje stávka dispečerů

Stávka letových dispečerů ve Francii stále pokračuje. Skončit má až ve čtvrtek v šest hodin ráno. Jedná se už o třetí podobnou stávku za poslední měsíce.

Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Letecká doprava

Letecká doprava | Foto: Jan Rosenauer

Dispečeři protestují proti přistoupení Francie k unijnímu projektu společného evropského nebe. Odbory se kromě jiného obávají, že tím letoví dispečeři přijdou o výhodný status státních zaměstnanců.

Stávka způsobila komplikace zejména na vnitrostátních letištích ve Francii. Zpoždění se dotkla například některých spojů z České republiky do Španělska. Cestující ve Francii v době stávky většinou zachovali klid a trpělivě čekali na další lety.

Některé nízkonákladové společnosti se pokusily kontaktovat i vojenské letové dispečery, aby zejména turisté neměli problémy s cestou na dovolenou. Pokud vláda neustoupí, bude podle vyjádření odborů další podobná stávka v září.

Igor Maňour, Jan Pokorný Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme