Letectvo našlo v Atlantiku těla pasažérů zříceného stroje Air France

Brazilské letectvo v Atlantiku objevilo dvě těla pasažérů letadla francouzské společnosti Air France, které se s 216 cestujícími a 12 členy posádky zřítilo v pondělí při cestě z Brazílie do Francie. Uvedly to agentury DPA a AFP s odvoláním na mluvčího brazilského letectva.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Airbus A330-200 | Foto: ČTK/AP

Dvě mužská těla se podařilo objevit asi 640 kilometrů severozápadně od brazilského souostroví Fernando de Noronha. Mezi objevenými pozůstatky letadla byla například sedačka, kyslíkové masky, batoh nebo kufr s palubním lístkem. Společnost Air France již potvrdila, že sériové číslo sedačky i číslo palubního lístku odpovídají letu číslo 447.

Autopilot v letadle francouzské společnosti Air France, které se zřítilo do Atlantiku, nebyl těsně před havárií v provozu. Zatím není zřejmé, zda jej vypnuli piloti, nebo jestli přestal fungovat. Oznámili to francouzští vyšetřovatelé.

V časovém rozpětí čtyř minut před havárií vyslaly přístroje letounu automaticky 24 hlášení o anomáliích. Pátrání po vraku letadla a jeho černých skřínkách stále pokračuje. Spojené státy zapůjčily přístroje na zachycení akustických signálů záznamníků. Pátrací jednotky je umístí na dvou lodích, které začnou v oblasti pátrat. Francie kromě toho vyslala do oblasti neštěstí svou atomovou ponorku Emeraude, Ponorka má činnost zahájit začátkem příštího týdne.

V oblasti navíc začne působit francouzské výzkumné plavidlo se dvěma miniponorkami, které dosáhnou hloubky až 6000 metrů. Dno Atlantiku je v předpokládaném místě neštěstí asi 3000 metrů hluboké. Má ale charakter "členitého podmořského pohoří".

Související příspěvky:
Brazílie potvrdila, že trosky v moři patří letadlu Air France
Pátrání po troskách Airbusu A 330 je stále bezvýsledné
Letadlo Air France se stovkami cestujících zřejmě spadlo do Atlantiku

Martina Hanáčková Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme