Letectvo našlo v Atlantiku těla pasažérů zříceného stroje Air France

Brazilské letectvo v Atlantiku objevilo dvě těla pasažérů letadla francouzské společnosti Air France, které se s 216 cestujícími a 12 členy posádky zřítilo v pondělí při cestě z Brazílie do Francie. Uvedly to agentury DPA a AFP s odvoláním na mluvčího brazilského letectva.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Airbus A330-200 | Zdroj: ČTK

Dvě mužská těla se podařilo objevit asi 640 kilometrů severozápadně od brazilského souostroví Fernando de Noronha. Mezi objevenými pozůstatky letadla byla například sedačka, kyslíkové masky, batoh nebo kufr s palubním lístkem. Společnost Air France již potvrdila, že sériové číslo sedačky i číslo palubního lístku odpovídají letu číslo 447.

Autopilot v letadle francouzské společnosti Air France, které se zřítilo do Atlantiku, nebyl těsně před havárií v provozu. Zatím není zřejmé, zda jej vypnuli piloti, nebo jestli přestal fungovat. Oznámili to francouzští vyšetřovatelé.

V časovém rozpětí čtyř minut před havárií vyslaly přístroje letounu automaticky 24 hlášení o anomáliích. Pátrání po vraku letadla a jeho černých skřínkách stále pokračuje. Spojené státy zapůjčily přístroje na zachycení akustických signálů záznamníků. Pátrací jednotky je umístí na dvou lodích, které začnou v oblasti pátrat. Francie kromě toho vyslala do oblasti neštěstí svou atomovou ponorku Emeraude, Ponorka má činnost zahájit začátkem příštího týdne.

V oblasti navíc začne působit francouzské výzkumné plavidlo se dvěma miniponorkami, které dosáhnou hloubky až 6000 metrů. Dno Atlantiku je v předpokládaném místě neštěstí asi 3000 metrů hluboké. Má ale charakter "členitého podmořského pohoří".

Související příspěvky:
Brazílie potvrdila, že trosky v moři patří letadlu Air France
Pátrání po troskách Airbusu A 330 je stále bezvýsledné
Letadlo Air France se stovkami cestujících zřejmě spadlo do Atlantiku

Martina Hanáčková Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme