Letiště v Hamburku je opět v provozu. Nedělní blackout se dotkl 30 000 cestujících

Hamburské letiště je po nedělním blackoutu opět v provozu. Od šesti hodin můžou letadla na tomto pátém největším německém letišti zase přistávat a vzlétat. Letištní správa nicméně počítá se zatím nepravidelným provozem.

Hamburk Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Letiště v Hmaburku (ilustrační foto). | Foto: Thomas Kohler | Zdroj: Flickr.com Attribution 2.0 Generic (CC BY 2.0)

Hamburské letiště je po nedělním blackoutu opět v provozu. Od šesti hodin můžou letadla na tomto pátém největším německém letišti zase přistávat a vzlétat.

Hamburk jako první město v Německu omezil vjezd starších dieselových aut do centra

Číst článek

Letištní správa nicméně zatím počítá s nepravidelným provozem.

Technikům se v noci podařilo zprovoznit hlavní přívod elektřiny. Objevili i místo, kde v síti došlo ke zkratu. Letiště oznámilo, že zná i jeho příčinu. Bližší informace o tom, proč ke zkratu došlo, ale zatím neuvedlo.

Nedělní blackout a zrušené lety se dotkly více než 30 000 cestujících. Letadla, která v neděli dopoledne ještě mířila na hamburské letiště, byla odkloněna do Hannoveru.

Cestující byli zpočátku posíláni z terminálu 2 na terminál 1, výpadek proudu ale mezitím postihl i ten. Necelá stovka pasažérů musela přenocovat na rozkládacích lehátkách přímo v letištním terminálu.

Hamburské letiště je podle údajů provozovatele páté největší v Německu. Ročně jím projde přes 17 milionů cestujících.

Pavel Polák Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme