Letadlo při startu z Moskvy srazilo člověka. Arména identifikovali podle palubního lístku

Na letišti Šeremeťjevo, největším vzdušném přístavu u ruského hlavního města, se našla mrtvola neznámého člověka. Oznámila to agentura Interfax s odvoláním na zdroj z letiště. Dotyčný zahynul při srážce se startujícím letadlem.

Moskva Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Start letadla z letiště Šeremeťjevo v Moskvě (ilustrační foto) | Foto: Maxim Shemetov | Zdroj: Reuters

„Posádka jednoho letadla letícího do Atén po vzletu oznámila dispečerům na letišti, že se na dráze asi srazila s nějakým zvířetem. Rozhodlo se, že se letadlo na letiště nevrátí, protože nic nesignalizovalo, že by bylo poškozeno,“ citoval Interfax svůj zdroj.

Dispečeři se nicméně rozhodli nechat zkontrolovat dráhu, a tak se našla mrtvola neznámého muže. Ta byla podle agentury v takovém stavu, že se předpokládalo, že určení totožnosti si vyžádá testy DNA.

Mezitím se podle letiště podařilo totožnost mrtvého zjistit; podle televize Ren TV se vedle mrtvoly našel palubní lístek. Okolnosti, jak se muž mohl dostat na dráhu, se vyšetřují.

„Mrtvý se ukázal být občanem Arménie, vyhoštěným z Madridu do vlasti, s přestupem (na jiné letadlo) v Moskvě,“ napsal později Interfax. Agentura dodala, že deportovaný Armén na palubě letadla z Madridu do Moskvy vyvolal výtržnost a po přistání v Moskvě se vytratil, aniž by prošel celní a pasovou kontrolou.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme