Letiště u Smolensku je rizikové, varovali Rusové Poláky

Už více než čtyři měsíce se vyšetřuje letecká katastrofa u ruského Smolensku, při které zahynul polský prezident. Nově se objevila informace, že Moskva upozorňovala Poláky na špatný stav letiště.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Letiště (ilustrační foto) | Foto: Miroslav Tichák

Rusové oficiálně varovali polskou stranu, že vojenské letiště Severnyj je zchátralé a nevhodné pro přistání civilních letounů. Chybí mu technické zázemí nutné pro bezpečné dosednutí letadel. Například stroje, které čistí přistávací dráhu, mobilní agregáty nebo palivové cisterny.

Oficiální dopis dostali Poláci v březnu, měsíc před návštěvou státních delegací. Zatím není jasné, jestli bylo letiště na poslední chvíli vybaveno potřebnou technikou, jak Rusové slíbili.

Sedmého dubna na letišti Sjevernyj přistál premiér Tusk, o tři dny později ale na místě tragicky zahynul prezident Kaczynský. Zítra má Polsko dostat od ruských vyšetřovatelů další nové materiály týkající se dubnové letecké katastrofy.

Igor Maňour, Petr Vavrouška Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme