Bez letenky a pasu do Londýna. 66letá Američanka obešla kontrolu a odletěla bez povšimnutí do Británie

Bez pasu a bez letenky dokázala 66letá Američanka Marilyn Hartmanová minulý týden projít bezpečnostní kontrolou na mezinárodním letišti v Chicagu a doletět do Londýna. Tam ji zadrželi britští úředníci. Informuje o tom deník New York Times.

Chicago Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Letadlo. Ilustrační foto. | Foto: Anna Kottová | Zdroj: Český rozhlas

Marilyn Hartmanové se podobný kousek nepodařil poprvé. Na letištích ve Státech ji zadrželi už mnohokrát, ale tentokrát poprvé odletěla do zámoří.

Policie uvedla, že 14. ledna úspěšně obešla bezpečnostní kontrolu na O´Hareově letišti v Chicagu, dostala se na palubu letadla British Airways a den nato přistála v Londýně na Heathrow. Bez pasu a bez letenky.

V Chicagu na letišti ji zachytila kamera, jak prochází kolem dvou úředníků, kteří právě kontrolují letenky cestujících. Paní Hartmannová si spustila vlasy přes tvář a šla jakoby nic dál až k bezpečnostní kontrole.

Před Londýnem Connecticut?

Ještě před odletem do Londýna se Hartmanová snažila nastoupit do letadla do Connecticutu. Chtěla se ukrýt za urostlým cestujícím, který byl v řadě před ní, a když ho pak chtěla předběhnout, zaměstnanec letiště ji zastavil a nařídil jí, ať se posadí.

Policie pak uvedla, že Hartmannová strávila noc na letišti a ráno nastoupila do autobusu, který jezdí k terminálu mezinárodních letů. Do autobusu se člověk nedostane bez pasu a letenky, jí se to ale povedlo a doletěla až do Londýna. Tam ji britští úředníci nepustili na britské území.

Bizarní krádež na pařížském letišti: bezdomovec si náhodou odnesl 300 000 eur, stačilo se opřít o dveře

Číst článek

Ve čtvrtek paní Hartmannová přiletěla do Států, kde ji obvinili z krádeže a z přestupku - z porušení zákazu vstupu. Její obhájce určený soudem se k tomu zatím nevyjádřil.

Zkušená cestovatelka po USA

V sobotu se konalo slyšení, kde soudkyně nařídila Hartmannovou propustit z vazby, protože podezřelá se léčí na psychiatrii. Podle soudkyně nesmí chodit na O´Hareovo letiště a než se případ uzavře, musí nosit elektronický náramek kolem kotníku.

Chicagský odbor dopravy, který se stará i o O´Hareovo letiště, zdůrazňuje, že paní Hatmannová není vůbec nebezpečná a nikoho neohrozila.

Ženu už mnohokrát zadrželi nejen v domovském státě Illinois, ale i Arizoně, Kalifornii a na Floridě. V roce 2014 odletěla bez letenky ze San José do Los Angeles. Hned další rok řekla policistům, že bez letenky odcestovala z Minnesoty do Jacksonville na Floridě.

Jedné televizi v Chicagu se svěřila, že už toho chce nechat. Jenže v únoru 2016, přestože nosila monitorovací náramek, už byla zase na O‘Hareově letišti v Chicagu. Tam ji zatkli, soudce nařídil půl roku léčení na psychiatrii.

Helena Berková Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme