Letiště v Kábulu je uzavřeno pro komerční lety. Přistávat a odlétat smí jen vojenská letadla

Mezinárodní letiště v Kábulu je uzavřeno pro komerční lety, startovat a přistávat mohou pouze vojenská letadla. S odvoláním na zdroje z NATO a z americké armády o tom v neděli informovaly agentury AP a Reuters. Afgháncům, kteří se obávají vlády radikálního islamistického hnutí Tálibán, pozastavení komerčních letů odřízlo jednu z posledních možností úniku ze země, poznamenala AP.

Kábul Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Afghánští pasažéři na cestě k letišti v Kábulu | Zdroj: Reuters

Vojenské letouny nicméně pokračují v evakuacích. Ty urychlila kvůli poslednímu vývoji v zemi řada převážně západních zemí, které se snaží z Afghánistánu dostat do bezpečí své občany, pracovníky velvyslanectví, popřípadě jejich afghánské spolupracovníky.

Afghánský prezident opustil vlast. Podle médií odletěl do Tádžikistánu

Číst článek

Bojovníci radikálního islamistického hnutí Tálibán v neděli po rychlé ofenzivě z posledních dnů bez boje obsadili další město a vstoupili do metropole Kábulu. Pod kontrolou už tak mají prakticky celou zemi.

Z Kábulu se kvůli tomu snaží dostat tisíce lidí. Mnoho z nich míří na kábulské letiště, které je poslední možnou cestou ze země, protože Tálibán má pod kontrolou všechny hraniční přechody.

Některé komerční aerolinie v neděli podle agentury Reuters oznámily, že se začínají vyhýbat afghánskému vzdušnému prostoru, k tomuto kroku přistoupily například British Airways nebo Virgin Atlantic.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme