Letiště v USA obnovují provoz po sněhové bouři. Problémy ještě potrvají

Sněhová bouře Nemo odezněla. Newyorská letiště obnovují provoz. Létat se začalo také v Bostonu. Ale ještě několik dní potrvá, než se provoz vrátí do normálních kolejí.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Letiště v USA | Zdroj: Reuters

Meteorolog stanice ABC v New Yorku předpovídal jasnou a mrazivou noc. Dnes už má být nad většinou území severovýchodu Spojených států klidné slunečné počasí.

Ne až takový klid bude na letištích, kde se má obnovit víceméně normální provoz. Mnoho lidí cestujících po Spojených státech i do zámoří totiž v postižené oblasti uvízlo.

Počet spojů zrušených kvůli bouři se pohybuje kolem 6 tisícovek . Než se podaří najít místo pro všechny cestující, potrvá to zřejmě několik dní.

Letecké společnosti nabízejí informace o aktuální situaci na svých internetových stránkách. Týká se to i těch evropských, jako Air France, British Airways nebo Lufthansa, které odbavují každý den desítky letů do Ameriky.

Sněhová bouře v USA a Kanadě ustupuje, počet obětí stoupl na třináct

Číst článek

Nabízejí obvykle možnost přeobjednání letenky na jiný den bez poplatku, pokud byl spoj zrušený. Někteří cestující, kteří uvízli v Americe si stěžovali, že jim společnosti neuhradily náklady na ubytování, které jsou v hlavně New Yorku značné.

Pasažéři mají v takových případech jedinou možnost: pročíst si podrobně podmínky, se kterými při nákupu letenky souhlasili, a pokud jsou přesvědčení, že byly porušené dopravcem, začít si stěžovat a vymáhat náhradu.

Nedá se zatím říct, kolika pasažérům cestujícím do nebo ze Spojených států do Evropy sněhová bouře zkřížila plány. Jisté ale je, že se zdaleka nedotkla jen zhruba 50 milionů obyvatel postižené oblasti na severovýchodě země a také v části Kanady.

Vít Pohanka Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme