Letošní Berlinale bude řešit i dopady hospodářské krize na svět filmu

Jaký dopad bude mít hospodářská krize na svět stříbrného plátna? To by mělo být nechtěným ústředním tématem letošního mezinárodního filmového festivalu v německé metropoli. Populární Berlinale začíná už dnes večer a znovu slibuje mimořádnou podívanou.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Berlinale Palast | Foto: Jiří Hošek

Zájem představit svá díla v Berlíně letos projevili autoři 6000 filmů, což je o plnou tisícovku více než loni. Ředitel Berlinale Dieter Kosslick tak prohlašuje, že programu přehlídky se krize rozhodně nedotkla.

"Myslím, že se dopady krize projeví na doprovodných akcích reklamního průmyslu. Každý večer tak zažijeme jen asi tak deset až dvanáct párty místo dosavadních dvaceti," říká s úsměvem Kosslick.

Tomu se i letos podařilo do města nad Sprévou přilákat řadu celebrit, z nichž největší pozornost dopředu budí Kate Winsletová a Renée Zellwegerová. Do čela hlavní poroty pak usedne slavná britská herečka Tilda Swintonová. Na úvod festivalu se bude promítat německo-americký politický thriller The International s Clivem Owenem a Naomi Wattsovou.

Jiří Hošek, Martin Hromádka Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme