Letošní laureáti Nobelovy ceny za mír by mohli spolupracovat

Vítězové letošní Nobelovy ceny za mír možná budou v budoucnu pracovat spolu. Aktivista Kailash Satyarthi i Malalaj Júsufzaiová bojují proti zotročování dětí a za jejich právo na vzdělání.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Malalaj Júsufzaiová a Kailash Satyarthi by mohli v budoucnu spolupracovat také na tom, aby pomohli smířit Indii a Pákistán | Zdroj: Reuters

„Malalaj je jako moje dcera, je to statečná a milá dívka. Když jsem s ní mluvil, řekl jsem jí, že bychom měli spolupracovat i na tom, abychom pomohli smířit Indii a Pákistán. Můj nápad se jí líbil,“ řekl Kailash Satyarthi.

Proto také věří, že dosud nejmladší nositelka Nobelovy ceny za mír jeho nabídku přijme. Malalaj Jusúfzaiová, která bojuje především za právo žen na vzdělání, se mezitím stala terčem výhružek pákistánských islámských extremistů.

Podle agentury DPA se výhružka objevila na twitteru organizace, která se v srpnu odštěpila od pákistánské odnože Talibanu. Jeho příslušníci se předloni pokusili Malalaj zabít kvůli blogu, ve kterém kritizovala nerovnoprávnost mužů a žen ve své zemi.

Tea Veseláková Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme