Letošní vyhlášení Oscarů provází očekávání i rozpaky

V Los Angeles se dnes budou už po sedmasedmdesáté udělovat zlaté sošky americké filmové akademie. Do Kodak Theatre na hollywoodském bulváru přijdou po červeném koberci více než tři tisícovky hostů. Budou mezi nimi také adepti na Oscary ve 24 kategoriích. Přípravy na nejexkluzivnější hollywoodskou noc roku jsou plné obav i očekávání.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Sošky Oskarů pro turisty

Sošky Oskarů pro turisty | Foto: Miroslav Konvalina

Letošní udělování nejprestižnějších filmových cen provázejí rozpaky členů filmové akademie, producentských společností a samotných tvůrců. Mezi nejlepšími americkými filmy, které budou bojovat o zlatou sošku, totiž není žádný kasovní trhák. Do kin přišlo na nominované filmy nejméně diváků za posledních 20 let.

Ani jeden z nominovaných snímků nevynesl ve Spojených státech více než 100 miliónů dolarů a některé si na sebe ještě ani nevydělaly. Dva z pěti snímků nominovaných na film roku, Letec a Ray, vznikly bez účasti tradičních producentských společností a třetí - Million Dollar Baby - financoval z poloviny režisér a nominovaný herec v hlavní roli Clint Eastwood.

Zatímco nominované hvězdy na vyhlašování určitě přijdou, o neslábnoucí podpoře televizních diváků americká média pochybují. Akademie proto nechá ceremoniál moderovat černošského komika Chrise Rocka i když se před udělováním Oskarů nechal slyšet, že nezná normálního chlapa, který by se na to díval.

Televize ABC, která přenos připravuje, doufá, že ke tradičně bělošskému obecenstvu u obrazovek přibudou letos také afroameričané, protože mezi nominovanými herci je pět černochů v čele s Jamie Foxem, který ztvárnil Raye Charlese, a Dona Cheadlea, který hraje ve snímku Hotel Rwanda.

Miroslav Konvalina, Martin Hromádka Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme