Letový provoz v Belgii ochromila stávka dispečerů

Nebe nad Belgií osiřelo. Tamní letiště nepřijímají ani nevypravují letadla. Stávkují totiž belgičtí letoví dispečeři. Protestují proti přeložení dvou svých kolegů z jednoho letiště na druhé.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Stávka letových dispečerů v Belgii | Zdroj: ČTK

Bruselské mezinárodní letiště Zaventem zachvátil chaos. Letoví dispečeři Belgocontrolu vyhlásili stávku bez varování. Má trvat až do středeční čtrnácté hodiny.

Letecké společnosti zrušily veškeré lety do i z Bruselu. Nelétají ani nízkonákladové společnosti na letiště v Chaerleroi. Některé cestovní kanceláře převážejí své zákazníky na letiště v Maastrichtu, Kolíně nad Rýnem nebo ve francouzském Lille. Tam také přesměrovaly své lety některé charterové společnosti.

Důvodem stávky je podle vlámské televize VRT skutečnost, že se odbory nedohodly s vedením Belgocontrolu na personální politice. Dispečeři se postavili proti převedení svých dvou kolegů z letiště ve frankofonním městě Charleroi na bruselské letiště Zaventem, které leží ve Vlámsku.

Stávka belgických dispečerů postihla i několik letů z Prahy. Šlo o linky ČSA a Brussels Airlines.

Pavel Novák, Igor Maňour Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme