Lev Simba a medvědice Lola ze zničené mosulské zoo mají nový domov, útulek v Jordánsku

Jediná dvě zvířata, která přežila boje o irácký Mosul – lev Simba a medvědice Lola –, byla převezena do útulku v Jordánsku. Podle veterinářů se zdravotní stav obou podvyživených zvířat zlepšuje. Obě ale budou muset projít rehabilitací před tím, než je umístí do většího výběhu.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Medvědice Lola ze zoo v Mosulu

Medvědice Lola ze zoo v Mosulu | Foto: Reuters

Cesta Simby a Loly z válkou zmítaného Mosulu, kde armáda bojuje s příslušníky tzv. Islámského státu, nebyla jednoduchá. Obě zvířata se téměř na dva týdny zasekla na hranicích Iráku a Jordánska.

Simba a Lola jsou jediní dva obyvatelé zoologické zahrady ve východním Mosulu, kterým se podařilo přežít válku. Další zvířata uprchla, nebo zemřela v důsledku války či podvýživy. Medvědice a lev přežili díky tomu, že je, dokud to intenzita bojů umožňovala, chodili krmit lidé ze sousedních čtvrtí.

Boje se ale odrazily na jejich zdravotním stavu. Podle veterináře Amira Khalila z dobročinné organizace, která organizovala převoz, měla obě zvířata kožní léze, problémy s klouby a zápaly očí. „Byly na pokraji smrti. Teď se už mohou hýbat a nabraly na váze. Fyzicky se jim už daří mnohem lépe," citovala agentura Reuters, jež správu přinesla, veterináře.

moš Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme