Při výbuchu v chemickém provozu v Leverkusenu zemřeli dva lidé. 31 lidí je zraněných

Exploze v chemickém průmyslovém areálu v západoněmeckém Leverkusenu si v úterý vyžádala nejméně dvě oběti. O nové bilanci informovala večer agentura DPA. Dalších 31 lidí bylo podle policie zraněno, z toho pět skončilo na jednotkách intenzivní péče. Pět lidí se podle provozovatele areálu stále pohřešuje. Příčina výbuchu a rozsah škod zatím nejsou známy.

Leverkusen (Aktualizováno: 23:31 27. 7. 2021) Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Exploze v chemickém průmyslovém areálu v západoněmeckém v Leverkusenu si v úterý vyžádala nejméně jednu oběť na životě | Foto: Instagram/Rogerbakowsky | Zdroj: Reuters

Kolem 9.40 explodovaly z dosud neznámých příčin skladovací nádrže s ředidly ve spalovně nebezpečného odpadu ve čtvrti Bürrig, vyplývá z informací provozovatelské firmy Currenta a města. Následně propukl požár, jehož uhašení trvalo přes tři hodiny.

„Po pohřešovaných stále pátráme, ale naděje, že budou nalezeni živí, slábne,“ prohlásil vedoucí areálu Lars Friedrich.

Německý úřad civilní ochrany označil explozi za „extrémní nebezpečí“ a vyzval obyvatele, aby až do pozdního odpoledne nevycházeli ven a nevětrali. Nad místem výbuchu se vznášel velký černý mrak.

Později ale hasiči z Kolína nad Rýnem na twitteru uvedli, že měření nezjistila „jakoukoli abnormalitu“, pokud jde o znečištění ovzduší.

Kouř mezitím klesl, měření ale mají pokračovat.

Silná exploze otřásla Dubají, na kontejnerové lodi v přístavu Džabal Alí vypukl požár. Nikdo nebyl zraněn

Číst článek

„Při incidentu hořela ředidla a my přesně nevíme, jaké látky se při tom uvolnily. Společně s úřady to prověřujeme, odebíráme vzorky,“ řekl Friedrich.

Podle města Leverkusen by lidé ani v příštích dnech neměli nechávat děti hrát si venku, neměli by používat venkovní bazény ani jíst ovoce a zeleninu ze svých zahrádek.

Provozovatelé areálu Chempark, který leží asi 20 kilometrů severně od Kolína nad Rýnem a který patří k největším v Evropě, uvedli, že příčina exploze je nejasná. Příčinu a rozsah škod zatím nezná ani policie.

Incident na několik hodin uzavřel dálniční křižovatku Leverkusen-West a dálnici A1 mezi Leverkusenem a Kolínem nad Rýnem i části dálnic A59 a A3, stejně jako leverkusenský západní okruh, který vede kolem zasaženého objektu.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme