Levicoví aktivisté protestují proti postupu německé policie

Levicoví aktivisté protestovali večer a v noci v Berlíně a Hamburku proti včerejší obří policejní razii. Ta byla namířena proti odpůrcům nadcházející vrcholné schůzky skupiny G8. Zatímco v německé metropoli byl v uplynulých hodinách relativní klid, v hansovním městě se asi dvě tisícovky demonstrantů střetly s policií. Příslušníkům autonomní scény se nelíbí, že vyšetřovatelé prohledali, podle jejich názoru neodůvodněně, na 40 objektů po celém Německu.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

německá policie | Foto: Jiří Hošek

Agresivní jádro hamburských demonstrantů vyzbrojené kameny a zápalnými lahvemi zpacifikovala policie vodními děly. Několik lidí utrpělo při potyčkách zranění. Levicoví aktivisté protestovali proti včerejšímu policejnímu zásahu, který označili za zastrašování a pokus paušálně kriminalizovat odpůrce vrcholné schůzky v severoněmeckém Heiligendammu.

Proti počínání vyšetřovatelů se ohradila taky předsedkyně Strany zelených Claudia Rothová, která razii označila za "nepřiměřenou a svévolnou."

Podle spolkového státního zastupitelství ale existuje reálné podezření, že levicoví radikálové utvořili teroristické seskupení s cílem narušit žhářskými útoky summit G-8.

Média upozorňují na to, že šance přiblížit se k předním světovým státníkům bude vzhledem ke vztyčení třináctikilometrového bezpečnostního plotu a dalším opatřením nulová.

Jiří Hošek Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme