Levicoví radikálové se v Berlíně střetli v pouličních bitkách s policií

Berlín byl v noci podle očekávání svědkem ostrých střetů příslušníků autonomní scény s policií. Podařilo se přitom zabránit větším škodám na majetku. V akci bylo nasazeno asi 6000 policistů. Na obou stranách je podle agentury DPA řada zraněných. Bilanci střetů zveřejní odpoledne berlínský zemský ministr vnitra a policejní prezident.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

německá policie | Foto: Jiří Hošek

Epicentrem nepokojů byla tak jako v předchozích letech čtvrť Kreuzberg. V ní se na několika místech dokonce objevily metr vysoké barikády. Maskovaní členové militantního takzvaného Černého bloku tentokrát ani nečekali do setmění a zasypali policisty sprškou kamení, lahví a pyrotechniky.

Strážci zákona zvolili úspěšnou taktiku a opakovaně se jim podařilo rozdělit agresivní jádro výtržníků do menších skupin. Policisté na rozdíl od předchozích let vsadili na maximální mobilitu a nenasadili do akce vodní děla nebo obrněné transportéry. V ulicích bylo nasazeno asi šest tisíc příslušníků pořádkových sil.

Přečtěte si také:
Berlín dnes možná bude svědkem nejhorších nepokojů za poslední léta
Berlínskou demonstraci proti summitu skupiny G20 doprovázely násilnosti
Berlínský památník obětem holocaustu se opět stal terčem útoku vandalů
Berlín bojuje s nadměrným pitím alkoholu u mladistvých
Berlínská MHD se stává dějištěm brutálních útoků

Jiří Hošek, Marika Táborská Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme